Czy warto badać układ kostny?


 

Czy warto badać układ kostny?

 

Diagnostyka stanu naszego kośćca, w postaci np. zdjęć rtg. wykonywanych co 2 lata, pozwala nam wcześniej zauważyć rozwijającą się nieprawidłowość w układzie ruchowym i skutecznie przeciwdziałać skutkom powstającej choroby. Zdjęcie rtg. umożliwia również dokładne ustalenie miejsce, gdzie należy rozpocząć pracę nad przywróceniem prawidłowej biomechaniki naszemu kręgosłupowi. Obraz rtg. jest również konieczny dla fizykoterapeuty do rozpoczęcia właściwej pracy z pacjentem.

W celu uzupełnienia wiedzy o stanie naszego organizmu należy wykonać dodatkowe badania, jak np. morfologię, badanie moczu oraz skanowanie, które mówi nam o aktualnym stanie naszej odporności.

Skaner to unikalna technologia określająca poziom karotenoidów.

Im więcej danych o stanie naszego organizmu będziemy mieli, tym łatwiejsza będzie interpretacja wszystkich badań i postawienie prawidłowej diagnozy stanu zdrowia oraz wybranie właściwego leczenia przez lekarza lub fizykoterapeutę.

Wiemy, że wykonywanie badań profilaktycznych jest konieczne, ale większość z nas z powodu strachu przed wynikami lub z tez z braku czasu, nie chce ich wykonywać. Najczęściej robimy badania dopiero wtedy, kiedy mamy już problem ze zdrowiem i cierpimy z powodu bólu wywołanego np. dyskopatią czy zmianami zwyrodnieniowymi stawów.