Klinika kinezyterapii i biomechaniki ciąży

Zdrowy kręgosłup- ciąża

   Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom stworzyliśmy, na podstawie wieloletnich doświadczeń, unikany i kompleksowy program ,,Zdrowy kręgosłup - Ciąża".

   Program obejmuje okres przygotowania do ciąży, ciążę i okres po porodzie.

   Zabiegi i gimnastyka( obecnie online) w zakresie biomechaniki ciąży przyczyniają sie w znacznym stopniu do donoszenia ciąży w terminie jak i do prawidoweggo i szybkiego przebiegu samej akcji porodowej i są całkowicie bezpieczne.

   Tempo życia, stres, rozwój wypoczynku audiowizualnego, brak ruchu, zła ergonomia pracy w domu oraz złe stereotypy związane ze złą postawą nie wpływają korzystnie na narząd ruchu kobiety w ciąży

i z pewnośćią zniejszają zarówno stopień sprawności jak również wpływaja niekorzystnie na jakość życia i zdolnośc do pracy.

Naszym zadaniem jest zminimalizować wyżej wymienione czynniki wpływające niekorzystnie

na biomechanikę ciąży.

   Program ,,Zdrowy Kręgosłup - Ciąża" jest głownie oparty na kompleksowej profilaktyce, która zapobiega występowaniu dolegliwości bólowych kręgosłupa w ostatnich tygodniach ciąży jak również przygotowuje kobiety do porodu dzięki integracji różnych metod kinezyterapeutycznych stosowanych w rehabilitacji.

 

   Zmiana położenia ogólnego środka ciężkości i masy ciała kobiet w ciąży może powodować przeciążenia stawów i kręgosłupa na poziomie funkcjonalym i strukturalnym.

   W wyniku tych przeciążeń często występują dolegliwości bólowe stawów i kręgosłupa, które eliminujemy nie używając środków farmakologicznych.

   Likwidujemy dolegliwości bólowe przyczynowo nie objawowo używając metod kinezyterapeutycznych dobranych indywidualnie na podstawie badania narządu ruchu.

   W programie duży nacisk kładziony jest na edukacje terapeutyczną, ergonomię  oraz na ćwiczenia indywidualne i grupowe, które w sposób harmonijny rozwijają cechy motoryczne kobiety w ciąży.

Kształtowanie cech motorycznych przed ciążą, podczas ciąży i po urodzeniu dziecka ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia matki i dziecka.

Wyrabia i kształtuje prawidłowe stereotypy i nawyki związane ze zdrowym stylem życia i prawidłową postawą.

   Po porodzie bardzo waznym elementem jest badanie całego aparatu ruchu w celu zlikwidowania batomechanicznych zaburzeń na poziomie kostno- stawowym i mięśniowym.

   Jest to istotne s punktu widzenia powstających w późnieszym czsie przeciążeń i dolegliwości bólowych dotyczących narządu ruchu,

   Dzieci po urodzeniu również uczestniczą p programie z uwagi na wspieranie prawidłowego rozwoju co jest najawżnieszym elementem w kształtowaniu prawidłowego rozwoju i eliminowaniu wad postawy, zniekształceń na poziomie stawów i kręgosłupa, asymetrii czaszki  aż do zakończenia wzrostu.

   Z uwagi na obecną sytację i narastający brak ruchu jak i rosnący w sposób przerażający czas spedzany zarówno przy lekcjach online jak i podczas wypoczynku audio- wizualnego

(BRAK RUCHU, ZŁE NAWYKI POSTAWY), zachęcamy do szkolenia  z akresu ergonomii pracy w domu i gimnastyki online. kontakt info@kejna.pl 

    Obecnie obserwujemy starystycznie coraz więcej dolegliwości bólowych, zniekształceń kręgosłupa , bólów głowy, migren, nadwagi, cukrzycy II stopnia.

   Brak ruchu i prawidłowych nawyków związanych z postawą i nawykami żywieniowymi prowadzi do niepełnosprawności we wczesnym wieku u dzieci i młodzieży!

   Badanie i zabiegi rehabilitacyjne w iintegracji z gimnastką i ergonomią skutecznie przeciwdziałają leczeniu, które zastąpione jest profilaktyką.

   Nadminiamy, zę profilaktyka nie tylko poprawia sprawność fizyczną i psychiczna ale w znacznym stopniu ogranicza i to znacznie Koszty związane z leczniem i nezdolnością do nauki i  pracy.

   Zakład stanowi integralną cząść pozostałych podniotów zawartych o OCPNR co w sposób kompleksowy wspiera kobiety w ciąży i ich dzieci w zakresie utrzymania sprawnośći jak i doboru wyrobów medycznych i sprzętu ortpedycznego jak pasy ciążowe i przepuklinowe, ortezy korekcyjne dla dzici i obuwie ortopedyczne.