Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Tutaj znajdziesz praktyczne informacje o tym, co wziąć ze sobą na pierwszą wizytę oraz jaki strój będzie dla Ciebie odpowiedni na dane zajęcia.

 

 

Zabieg u Piotra Kejna

 

Przed wizytą należy zrobić zdjęcie rentgenowskie (RTG) kręgosłupa oraz miednicy. Aby dowiedzieć się, którą część kręgosłupa jest najlepiej prześwietlić należy skontaktować się z terapeutą.

Po odebraniu zdjęć należy przyjść na zbieg. Zdjęcia pozwolą każdemu z terapeutów pracować dokładnie w miejscu problemu, co pozwala na bardzo skuteczną pomoc.

Dodatkowo, dla własnej wygody, należy zabrać obuwie na zmianę.

 

 

Masaż

 

Podczas masażu należy liczyć się z tym, iż terapeuta poprosi o zdjęcie ubrania w celu odsłonięcia okolicy, która będzie masowana. Dlatego należy zabrać ze sobą ręcznik kąpielowy, aby móc go położyć na stole do masażu, który jest zimny. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych doznań oraz poprawi Państwa komfort psychiczny. To natomiast przełoży się na większe rozluźnienie tkanek i lepszy efekt terapeutyczny.

 

 

Poizometryczna Relaksacja Mięśni (PIR)

 

Technika ta polega na rozciąganiu mięsni, które zostały przykurczone lub rozciąganie ich w inny sposób jest bolesne. Dlatego należy zabrać ze sobą obuwie na zmianę oraz wygodny, luźny, nie krępujący ruchów strój, w który się Państwo przebiorą przed ćwiczeniami.

 

 

Terapia czaszkowo-krzyżowa

 

Jest to jedna z wielu metod z zakresu terapii manualnej, podczas której większość czasu będą Państwo leżeli na plecach. Dlatego należy zabrać ze sobą ręcznik kąpielowy oraz liczyć się z tym, iż terapeuta poprosi o odsłonięcie część ciała na której będzie chciał wykonać zabieg.

 

 

Gimnastyki

 

Należy zabrać ze sobą strój na przebranie, który musi być wygodny, luźny oraz nie może ograniczać ani krępować ruchów naszego ciała. Musimy w nim czuć się swobodnie.

Dodatkowo można ze sobą zabrać matę do ćwiczeń, by nie wykonywać ćwiczeń na podłodze. Jeżeli ktoś nie posiada takiej maty to Klinika jest wyposażona w kilka takich mat. Inny sprzęt jaki będzie potrzebny podczas ćwiczeń rozda terapeuta. Z pewnością mata nie będzie potrzebna na zajęcia Aktiv.

Należy zabrać ze soba obuwie na zmianę, aczkolwiek nie jest obowiązkiem ćwiczenie w obuwiu. Przy pewnych pozycjach jakie się przyjmuje podczas ćwiczeń buty są wręcz niewskazane.